SCHEDULE
Track Leads
Tomasz Cholewa
Kubernetes
#operators #controllers-crd #helm #prometheus #rbac #service-mesh #federation #multicloud #bare-metal #security #autoscaling #networking-cni #container-runtimes #openshift #provisioning
Michał Furmankiewicz
Cloud
#aws #gcp #azure #aks #eks #gke #hybrid-cloud #multicloud #automation #cloud-migration #cost-management #security #monitoring #provisioning #iot #machine-learning
Wojciech Barczyński
Serverless
#serverless #serverless-onpremise #serverless-opensource #serverless-architecture #continuous-deployment #12-factor-apps #stateless #api-gateway #aws-lambdas #azure-functions #google-cloud-functions #knative #kubeless
Tomasz Tarczyński
Cloud Native
#cloud-native-transformation #strategy #culture #devops #diversity #learning-organization #case-studies #failures #people #community #cncf #gitops #observability #enterprise
Programme Committee
Kamil Szczygieł
Kubernetes
Tomasz Stachlewski
Cloud
Jan Waś
Serverless
Rafał Małanij
Cloud Native
Łukasz Bieliński
Kubernetes
Piotr Perzyna
Cloud
Rafał Zawadzki
Serverless
Piotr Szwed
Cloud Native
First day - Monday, 9th of September 2019
08:00 – 09:00
08:00 – 09:00
08:00 – 09:30
08:00 – 09:30
Registration
09:30 – 09:50
09:30 – 09:50
Opening Notes
09:50 – 10:40
09:50 – 10:40
Cloud Native
Pini Reznik
10:40 – 11:30
10:40 – 11:30
Kubernetes
Ignacy Kowalczyk
11:30 – 12:00
11:30 – 12:00
Coffee Break
12:00 – 12:45
12:00 – 12:45
Kubernetes Track
Adam Janikowski & Jan Waś
Cloud Track
Bartlomiej Graczyk & Pawel Potasinski
12:45 – 12:50
12:45 – 12:50
Technical Break
12:50 – 13:35
Serverless Track
Wojciech Gawroński
13:35 – 15:00
13:35 – 15:00
Lunch Break
15:00 - 15:45
15:00 - 15:45
Kubernetes Track
Bill Mulligan
Serverless Track
Mark Chmarny
Cloud Native Track
Katrina Novakovic & Ed Seymour
15:45 – 15:50
15:45 – 15:50
Technical Break
15:50 - 16:35
15:50 - 16:35
Kubernetes Track
Jakub Gutkowski
Cloud Track
Jarek Potiuk
Cloud Native Track
Dimitar Yordanov
16:35 – 16:55
16:35 – 16:55
Coffee Break
Serverless Track
Mateusz Dymiński
Cloud Native Track
Piotr Janik
17:40 – 18:00
17:40 – 18:00
Closing Notes
18:00 – 19:00
18:00 – 19:00
Break
19:00 – 23:59
19:00 – 23:59
Second day - Tuesday, 10th of September 2019
08:00 – 09:00
08:00 – 09:00
09:00 – 09:30
09:00 – 09:30
Registration
09:30 – 09:50
09:30 – 09:50
Opening Notes
09:50 – 10:40
09:50 – 10:40
Serverless
William Janssen
10:40 – 11:30
10:40 – 11:30
Cloud
Dariusz Dwornikowski
11:30 – 12:00
11:30 – 12:00
Coffee Break
12:00 – 12:45
12:00 – 12:45
Kubernetes Track
Tomasz Cholewa
12:45 – 12:50
12:45 – 12:50
Technical Break
12:50 – 13:35
12:50 – 13:35
Kubernetes Track
Vasanth Immanuel
Cloud Track
Oskar Kamiński & Krzysztof Batorski
13:35 – 15:00
13:35 – 15:00
Lunch Break
15:00 - 15:45
15:00 - 15:45
Kubernetes Track
Nidaa Saffarini
Serverless Track
Adam Nowaczyk
Cloud Native Track
Michal Gutowski
15:45 – 15:50
15:45 – 15:50
Technical Break
15:50 - 16:35
15:50 - 16:35
Kubernetes Track
Jakub Trochim
Serverless Track
Marek Grabarz
Cloud Native Track
Tomasz Skowroński
16:35 – 16:55
16:35 – 16:55
Coffee Break
16:55 - 17:40
16:55 - 17:40
Kubernetes Track
Paweł Kosiec
-
Cloud Track
-
Serverless Track
-
17:40 – 18:00
17:40 – 18:00
Closing Notes
Contact us
+48 794 715 666
community@cognitive-cs.com